مکان های دیدنی گرجستان

معرفی پارک ملی توشتی تفلیس

پارک ملی توشتی در تفلیس یکی از جالب ترین پارک های این شهر است که در منطقه ای با وسعت ۷۹۶ کیلومتر مربع واقع در پایه ی شمالی کوه های قفقاز قرار ملول و از شهر کاختی تا مرز روسیه بقا نیز دارد. هرسال مسافران زاید که به تفلیس سفر می کنند پارک ملی توشتی را در لیست هدف ها آفاق پویی خود در تفلیس قرار می دهند. همه ساله گردشگران مازاد یدکی با تور بیرونی از رجس دنیا به آن سفر می کنند. به خصوص در فصل شتا به خاطر قرار اخذ در منطقه ی کوهستانی این پارک علاوه مناسب کوهنوردی و سفر نیز بوده است. چه کسانی که با تور به گرجستان می روند و چه آنهایی که بدون تور به این شهر سفر می کنند به سرکشی از پارک ملی توشتی رفته اند و پایان لذت را از سفرشان نیز برده اند. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی تفلیس در مورد پارک ملی توشتی تفلیس بیشتر می گوییم.

پارک ملی توشتی جواهر پنهان تفلیس

این پارک در تفلیس به دلیل مرتبط بودن چشم انداز های فوق العاده ای که دراد به بهشت نهانی گوشه وکنار گرجستان مشهور شده است. اهالی این مطنقه به دلیل خشنود بودن زمین های آن بخشی از آن را به چراگاهی برای دام های خود اختصاص داده اند و به دامداری درگیر هستند. یکی از جد هایی مردم گرجی در این ناحیه به آن درگیر هستند تکوین پنبه و پنیر است که به کثرت از کشورها هم صادر می کنند و به نوعی پنیر و پنبه ی توشتی بسیار در دنیا شهیر است.از خواص های خاص پارک ملی توشتی گرجستان می توان به این نکته تعریض کرد که به دلیل اینکه تمامی ناحیه تحت نگاهداری محیط زیست است کاملا سرشت بکر و دست نخورده است و همین موضوع، خود از گیرایی کشش های این پارک برای گردشگران تورهای اندرونی ظاهری و باطنی بیگانه است. پارک توشتی پس از سقوط امیری متحد گرجستان در قرن پانزدهم به تصرف سلطان ها کاکهیتان درآمد.

پارک ملی توشتی در گزند تفرق ۲۸۰ کیلومتری شهر تفلیس و ۸۵ کیلومتری کوه های قفقاز نیز قرار ملول است و برای دسترسی بازدید کنندگان دستگاه مناسبی را مهیا کرده است. این با توجه به سرشت فوق العاده ای که دارد در دره های آن پر از گوسفند است و به این مضمون به طور کلی شهره است.

پارک ملی توشتی گرجستان به خاطر داشتن مناظری چشم نواز از قله های برفی، تپه های نزه و دره های عمیقی که گوسفندان در آن می چرند معروفند. یک ناحیه قابل دسترسی برای بازدیدکنندگان پارک ملی توشتی وجود دارد که در ۸۵ کیلومتری کوه های قفقاز واقع شده و ۲۸۰ کیلومتر هم با تفلیس پاتخت گرجستان وهن آسیب دارد.

دره های پارک ملی تفلیس

معماری بنیاد قرار ها و قلعه های پارک ملی توشتی گرجستان بر زیبایی و فضای جادویی این منطقه پیوست است. این ناحیه در ترکه عالمگیر دنیایی یونسکو نیز به ثبت بالغ است. یکی از بناهای دیدنی پارک ملی توشتی برج های دارتلو گرجستن است که یکی از هدف ها ساخت آن مراقبت بوده است. پارک ملی توشتی گرجستان به خاطر صفت های خاصی که دارد و همچنین وسعت و قدمت زیادش از کهنه و جدید ترین پارک های گرجستان بوده و از مهم ترین جلب های توریستی این کشور به حساب می آید. بنابراین اگر از عاشقان نهاد عالم و سیرالملوک سابقه زمان هستنید و با تور گرجستان سفر کردید حتما یک روز را برای بازدید از پارک ملی توشتی خالی بگذارید چرا که صنع گردی و دیدن گیاهان بی نظیر و جانداران متنوع و جذاب این منطقه خالی از لطف نیست.

در شمال شرقی گرجستان منطقه ای به نام توشتی وجود دارد و پارک توشتی درست در شمال شرقی این ناحیه واقع شده است. یک مرزها حوالی ی وسیع که در شرق گرجستان قرار متاثر و از کاختی تا مرز روسیه نیز دنباله دارد. این پارک دارای کوهها و تپه های مختلفی است که برای علاقه مندان به کوهپیمایی می تواند جالب باشد. یکی از بناهای جذابی که در این ناحیه وجود دارد برج های دارتلو است که برای مقاصدی از جمله استحفاظ نیز آفریده شده است.این مکان محلی مناسب و مختلف برای چوپانان می باشد که دام های خود را برای چرا به این مکان می آوردند. پس از سقوط حکمرانی گرجستان این منطقه به نشانی مرکز حکومت سلاطین کاکهیتان در قرن ۱۵ نیز در آمد.

نحوه ی دسترسی

به پیشنهاد دسترسی به پارک ملی توشتی در تفلیس عنفوان باید مسیری حدود یک ساعت و نیم روستای آلوانی Alvani را طی کنید و سپس به افزار ی یک تاکسی یا مینی بوس به سمت حد فاصل دو روستای آلوانی و اومالو که کمی مسیر خطرناکی دارند رهسپر می شوید. این پارک در شالوده این کوه ها واقع شده و حدود ۳۰۰۰ متر تا تنگه توشتی وهن آسیب دارد. یک جاده خاکی ای که از خطرناک ترین جاده های دنیاست و تنها در فصل صیف و زمستان امکان رفت و آمد در آن وجود دارد و به قدر ای زیاد باریک است که گاهی چرخ های ماشین تان ممکن است که در هوا باشد. اگر از پنجره به بنیان نگاه کنید، قلبتان به تپش خواهد افتاد. ناراحتی التصاق به این پارک در طول مسیر به حد ای بالاست که می توانید در حین چسبیدگی نیز کلی امتحان کسب کنید و در کنار همراهانتان لذت کافی را ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن