مکان های دیدنی گرجستان

معرفی نارین قلعه تفلیس گرجستان

نارین قلعه تفلیس گرجستان یکی از مهمترین جاهای دیدنی گرجستان می باشد که در سده ۴ میلادی و احتمالا توسط ایرانی ها ساخته شده است گرجی ها به این قلعه که نارین قلعه نام دارد ناری کالا می گویند و البته چند بار تغییر نام پیدا کرده به طوری که در قدیم تر نام آن گرجی شوریس نامیده شده بوده است. می گویند. فرمانروایان روس، ایرانی، عرب، ترک (عثمانی) و گرجی هر کدام در دوران خودشان قسمت هایی را به این ارگ اضافه کرده اند، اما شالوده اصلی برج و دیوارها در سده هشتم میلادی توسط امیران عرب ساخته شده است.

نارین قلعه تفلیس در گرجستان

نارین قلعه تفلیس برترین و مهمترین پایگاه پدافندی تفلیس بوده است و تمام فرمانروایان در این محل به جمع می شده اند و مقر بسیار امنیتی و مهمی بوده است و در سال ۱۸۲۷ به دلیل یک انفجار بزرگ از وسایل جنگی و نظامی بنای داخلی کمی تخریب شد ولی در سال ۱۹۰۰ دوباره اقدام به ساختن آن کردند. در خیابانی که یک کلیسای جامع ارمنی در آن قرار دارد می توانید بهترین راه رسیدن به این مکان را در اختیار داشته باشید. این کلیسا سنت جورج نام دارد. بعد از گذشتن از مطبخ و حمام و مسجد می توانید قلعه را مشاهده کنید .

نارین قلعه تفلیس

نارین قلعه جز آن که جاذبه دیدنی تاریخی باشد بهترین مکان برای دیدن چشم انداز شهر تفلیس است. پس از تماشای نارین قلعه از ورودی قلعه به جهت غرب مسیری وجود دارد که شما را به “کارتلیس ددا” یا مادر گرجستان می رساند و در دره پایین قلعه ناریکا تفلیس، چشم اندازی زیبا و سرسبز قرار دارد که باغ گیاه شناسی تفلیس نامیده می شود.

 نارین قلعه در تفلیس

نارین قلعه تفلیس گرجستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن