مکان های دیدنی گرجستان

موزه باستان شناسی باتومی

می توان از موزه باستان شناسی باتومی به عنوان یکی از قدیمی ترین و بهترین موزه های باستان شناسی گرجستان نام برد، موزه ای جذاب با تاریخی ۱۰۰ ساله که در اواخر سال ۱۹۹۴ برای اولین بار درب های خود را به روی بازدیدکنندگان گشود و در حال حاضر میزبان کلکسیونی با ۲۲۸۰۰ مورد تاریخی است که اکثریت آنها از حفاری های باستانی در قلمرو آجارا کشف شده اند.
این موزه با ساختمانی تقریباً کوچک اما دو طبقه در خیابان چاوچاوادزه قرار گرفته و با ارائه آرشیوی گسترده از عکس و کتابخانه علمی آماده پذیرایی از علاقمندان به هنر، تاریخ و فرهنگ می باشد.
بهتر است کاوش در این موزه را از طبقه اول آغاز نمایید، جاییکه فرصت بازدید از آثار هنری مربوط به عصر آهن و حجر برایتان فراهم می شود. آثاری غنی از این دوران با قدمتی ده هزار ساله. بیشتر کشفیات مربوط به عصر آهن موجود در این موزه به قبیله کولخیس تعلق دارند.
اگر از دیدن این کشفیات تاریخی چند هزار ساله به اندازه کافی لذت بردید به طبقه همکف بروید. طبقه ای که در هر گوشه و کنارش آثار عتیقه مربوط به اوایل و اواخر قرون وسطی که در قلعه گونیو کشف شده اند، به چشم می خورد. این طبقه میزبان کلکسیونی زیبا و متشکل از آیتم هایی مانند لوازم آشپزی، سکه ها و عتیقه جات یونانی و رومی می باشد. مجموعه ای شگفت انگیز و تاریخی که اکثر آنها در طی انجام حفاری های باستان شناسی در نزدیکی یکی از دیوارهای قلعه گینو کشف شده اند.
در این موزه همچنین یک گنج پهنان از شهر خلواچوری ((Khelvachauri به نمایش گذاشته می شود، گنجی که می توان از آن به عنوان شاهد و مدرکی از ارتباط دنیای اعراب با آجارا در اوایل قرون وسطی، زمانیکه آجارا تحت سلطه فرمانروایان عثمانی بود، نام برد.
هزینه: دانش آموزان ۰٫۵ لاری، دانشجویان ۱ لاری، بزرگسالان ۲ لاری و کودکان زیر ۶ سال، کودکان بی خانمان، سربازان، کارمندان موزه های خارجی و موزه های گرجستان و معلولین رایگان می باشد.
همچنین هزینه تورهای راهنما ۱۰ لاری و بازدید از سالن و صندوق طلا ۳ لاری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن