مکان های دیدنی گرجستان

معرفی شهر تفلیس گرجستان

اگر بخواهیم در مورد تور گرجستان بیشتر بگوییم، می توانیم به شما شهر تفلیس، پایتخت گرجستان را معرفی نماییم که یکی از زیباترین شهرهای کشور گرجستان محسوب می شود این شهر دارای جاذبه های بسیار دیدنی است و برای افرادی که قصد بازدید از این شهر زیبا را دارند بسیار مناسب می باشد. در کنار جاذبه های دیدنی تفلیس، می توان به فرهنگ و تاریخ غنی این شهر که بخشی از کشور بزرگ گرجستان می باشد.

فرهنگ مردم تفلیس

شما با استفاده از تور تفلیس می توانید به راحتی به شهر تفلیس سفر کنید. از دیرینه تا کنون تفلیس خانه ی مردمی از نژادها، فرهنگ ها و اعتقادات مذهبی گوناگون بوده است، به گونه ای که بیش از ۱۰۰ نژاد در این منطقه زندگی می کردند. ۸۹% مردمان این منطقه از نژاد گرجی بوده و باقی مردم از دیگر نژادهایی مانند ارمنی، روسی و آذری می باشند.

فرهنگ مردم تفلیس

بیش از ۹۵% از شهروندان تفلیس مسیحی، ۴% مسلمان و ۲% هم یهودی هستند. یکی از ویژگی های قابل توجه و مشهور تفلیس، تحمل بالای مذهبی ست. چرا که افراد با مذهب های متفاوت در صلح و صفا در کار یک دیگر زندگی می نمایند و شما در سطح شهر، محلهایی چون مسجد، کنیسه و انواع کلیساهای شرقی را در کنار همدیگر مشاهده می کنید.

وضعیت تحصیل در شهر تفلیس

می توان گفت که در تفلیس ۱۷ مجموعه آمورش عالی و دانشگاه موجود است. چندین دانشگاه مشهور پزشکی در تفلیس موجود است که در آن میان و در حال حاضر بزرگ ترین و برترین دانشگاه پزشکی قفقاز با نام (TSMU) نیز در این شهر می باشد. از دیگر دانشگاه های قابل توجه و معتبر تفلیس می توان به TSU (کهن ترین دانشگاه منطقه قفقاز) و GTS (عظیم ترین دانشگاه فنی گرجستان) اشاره کرد. عظیم ترین دانشگاه خصوصی گرجستان، «دانشگاه گرجستان» نام دارد که بیش از ۳۵۰۰ دانشجو بین المللی و محلی دارد. اضافه بر تمام موارد، چندین دانشگاه فارسی زبان نیز در شهر تفلیس وجود دارد که از آن جمله می توان به دانشگاه دولتی تفلیس، انستیتو آسیا و آفریقا، دانشگاه تربیت معلم تفلیس، دانشکده ادبیات دانشگاه دولتی کوتایئسی و انستیتو نسخ دست خطی اشاره نمود. برای تحصیل در تفلیس می توانید اقامت تحصیلی داشته باشید که برای آن کارتی یک ساله صادر می نماید و در صورت درخواست دوباره تمدید می شود.

وضعیت تحصیل در شهر تفلیس

جشن های معروف شهر تفلیس

سالانه در شهر تفلیس جشنواره و فستیوال بسیار گوناگون برگزار می شود که از آن جمله می توان به: جشنواره هولی یا رنگ در بهار، جشن بستنی در ۲۶ تیر، جشن گل در پنجم خرداد، جشن پنیر تفلیس در اکتبر هر سال (ماه مهر و آبان)، جشنواره بین المللی تئاتر تفلیس در ماه مهر و آبان، جشن بین المللی فیلم تفلیس در ماه مهر و آبان، جشن موسیقی اپن ایر تفلیس در نیمه دوم تیر و نیمه اول مرداد، جشنواره ارتدکس گرجستان، فستیوال غذا سوپرا و جشن موسیقی جاز تفلیس اشاره کرد.

جشن های معروف شهر تفلیس

صرف غذاهای محلی

غذاهای محلی گرجستان، آغشته از پنیر، گردو و ادویه محلی است و برطور معمول این غذاها را به همراهم مقدار بسیار فراوانی نان سرو می نمایند. هم چنین برای لذت بردن از بهترین غذاها در تلفیس، بهتر است سری به رستوران هایی به نام شموئیخده گناتسوالی بزنید که در خیابان پوشکین قرار گرفته است. بهترین غذاهای تفلیس شامل، خینکالی که نوعی پیراشکی گوشت می باشد، خاچاپوری (نان پر شده با پنیر)، خوراک بادمجان و گردو و چکمرولی است. هم چنین کافه هایی محل بسیار خوبی برای همایش های دوستانه، میل کردن قهوه و صرف کیک های لذیذ در کنار نوای موسیقی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن